مسلم اورنگی نظامی گنجوی را الگویی اخلاقی برای نسل جوان دانست و او را نگارنده‌ی پیام صلح، دوستی و گفتمان اسلامی ایران خطاب کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا، مسلم اورنگی صبح امروز در کنگره‌ی بین‌المللی نظامی گنجوی که در تالار معلم تبریز برگزار می‌شد، اظهار داشت: خدا را شاکریم در زمینه شعر و فرهنگ فارسی در راستای پاسداشت نظامی گنجوی تلاش ارزشمندی را شاهد بوده‌ایم.

وی خاطرنشان ساخت: این کنگره جهت ارزش‌گذاری در راستای ثبت ۲۱ اسفند به نام حکمیم نظامی گنجوی می‌باشد و در تلاشیم در سایر کشورهای اسلامی یک روز را در طول سال به نام نظامی گنجوی ثبت کنیم.

دبیر کنگره نظامی گنجوی با بیان اینکه شعرا و اندیشمندان سرمایه‌های فرهنگی کشورها هستند، ابراز کرد: علاوه بر پاسداشت آنان، گفتمان خودمان را که گفتمان الهی و صلح و دوستی می‌باشد، معرفی می‌کنیم.

وی افزود: نظامی گنجوی بزرگ شاعری است که توجه ویژه‌ای به صفات پسندیده اخلاقی داشته و الگویی برای نسل جدید است؛ بزرگترین داشته ما ارزش‌های ماست و با هر زبان و قومیتی باید از تمامیت ارضی خود محافظت کنیم.

اورنگی با بیان اینکه کنگره نظامی گنجوی با تلاش یک و نیم ساله در استان‌های آذری زبان و با حمایت مسئولین، دانشگاه‌ها و آموزش پرورش استان آغاز گردید، توضیح داد: در مجموع ۱۱۷ هزار مقاله داشتیم که ۸۲ عدد از آن‌ها به چاپ رسید؛ برای برگزاری این کنگره چهار اجلاسیه شامل فرهنگیان، دانشگاهیان، اساتید، فرهیختگان، استادان آذری زبان و اساتید خارجی در قالب نشست‌های تخصصی برپا گردید.

وی در پایان اعلام کرد: برگزاری این کنگره در تبریز ۲۰۱۸ کاری عظیمی است و نشان از ظرفیت بالا و سنگینی این کار بزرگ دارد.

انتهای پیام/


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *