پزشکیان اظهار داشت: اگر منِ پزشک حاذق اطلاعات درست از بیمار نگیرم در علاج بیماری عاجز خواهم بود. پس قدم اول مبارزه با متخلف نیست بلکه احصاء داده‌هاست.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا، مسعود پزشکیان در جلسه مجمع عالی بسیج استان عنوان کرد: ما تنها یک مشکل داریم و بیخود با یکدیگر دعوا می‌کنیم، قدم اول ارزیابی وضعیت موجود و داشتن داده و اطلاعات است؛ زیرا برای جلوگیری از قاچاق، رانت، فساد و رشوه باید اطلاعات و داده‌ها در دست ما قرار گیرد.
وی ادامه داد: اظهار کننده اگر اطلاعات غلط ارائه کرد باید از طریق بانک و بنگاه‌های اقتصادی سایر تسهیلات را نسبت به اظهارکننده ممنوع کرد و اگر درآمد و هزینه اظهارکننده متناسب نبود نیز باید از سایر تسهیلات محروم شود.
نائب رئیس مجلس با اشاره به نیاز کشور برای راه‌اندازی سیستم داده تاکید کرد: اگر منِ پزشک حاذق اطلاعات درست از بیمار نگیرم در علاج بیماری عاجز خواهم بود. پس قدم اول مبارزه با متخلف نیست بلکه احصاء داده‌هاست.
وی افزود: در ایران برخلاف سایر کشورها هرکس درآمد بیشتری دارد بیشتر از مالیات فرار می‌کند، اما در سیستم داده امکان فرار مالیاتی و قاچاق وجود ندارد؛ زیرا اظهارکننده در سیستم اگر اطلاعات غلط ارائه کند تمامی امکانات مالی و اداری وی قطع می‌شود.
پزشکیان با بیان اینکه مجلس ما مجلس شهرهاست، عنوان کرد: هر شهری زور بیشتری دارد سهم و بودجه بیشتری برای خود تصویب می‌کند در حالیکه باید به اولویت‌ها اعتبار اختصاص داد نه شهرها؛ همه ما ناکارآمدیم و نباید به یکدیگر گیر بدهیم، بلکه باید سیستم داده را محیا کنیم.
وی در پاسخ به اعتراض جعفری آذر در خصوص مخالفت پزشکیان با طرح تحول سلامت و عدم‌واکنش برای متوقف کردن این طرح خاطرنشان ساخت: منِ طرفدار دولت گفتم طرح تحول سلامت گَند زد اما از مخالفین دولت تا مراجع تقلید موافق طرح تحول بودند! من در همان آغاز کار به مجریان طرح تحول گفتم با کله زمین می‌خورید اما نمایندگان مجلس وزیر خلاف‌کار را رها کردند و وزیر کار را استیضاح کردند.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: از دوران وزارت گفته‌ام که باید سیستم داده احیاء شود و با کسانی که امروز ماهیانه یک تا دو میلیارد درآمد دارند درگیر شدم. همان ها مرا استیضاح کردند و امروز نیز آن جریان و آن افراد در متن کار هستند.

وی یادآور شد: احیای زیرساخت‌ سیستم داده در آن زمان ۱۵ سال زمان لازم داشت.

انتهای پیام/


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *