نماینده مرند و جلفا گفت؛اینکه از ورود داعش ممانعت کرده‌ایم اما در برابر قاچاق نتوانسته‌ایم این کار را انجام دهیم به این دلیل است که در مقابل داعشیها سپاه ایستاده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا؛ محمد حسن‌نژاد امروز در مجمع عالی بسیج استان با انتقاد از عدم توانایی احصاء ثبت گمرکات اظهار داشت: چرا نمی‌توانیم عدد گمرکی ثبت شده را احصاء کنیم اما اعداد روزانه قاچاق اعلام می‌شود؟
وی ادامه داد: اینکه از ورود داعش ممانعت کرده‌ایم اما در برابر قاچاق نتوانسته‌ایم این کار را انجام دهیم به این دلیل است که در مقابل داعشیها سپاه ایستاده است.
نماینده مردم مرند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی پیشنهادات در آستانه انتخابات مجلس عنوان کرد: فردی به من می‌گفت حاضر است خرج تبلیغات انتخابی‌ام را تامین کند اما به شرط اینکه رئیس کل گمرک شود! نباید دور از چشم گمرک ۶۰ هزار میلیارد قاچاق انجام شود این شش هزار میلیارد تومان سرمایه اشتغالزایی چند میلیونی است.
وی افزود: با عوارضی که از جیب مردم پرداخت می‌شود جاده سخته شده تا قاچاقچی از آن عبور کند! با بگیر و ببند معضل قاچاق حل نمی‌شود اما باید خرید و فروش جنس قاچاق هزینه داشته باشد.
حسن‌نژاد با بیان اینکه قانونِ صندوق‌های مکانیزه فروش برای مبارزه با قاچاق موثر خواهد بود تاکید کرد: این صندوق‌ها منابع خرید را شفاف می‌کند و اگر منابع خرید فروشنده‌ای شفاف نباشد هزینه سنگین برای آن پرداخت خواهد کرد.
وی تصریح کرد: منِ نماینده مجلس ماشین‌های قاچاق در منطقه آزاد را می‌بینم اما متولی مبارزه با قاچاق این خودروها را نمی‌بیند! برخی با سوءاستفاده از اصطلاح‌ها انبارها را از خودرو پر کرده و بعدا ادعا می‌کنند واردات ماشین به دلیل اقتصاد مقاومتی ممنوع است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به برخی موازی کاری‌ها خاطرنشان ساخت: یک برند در پاساژهای تبریز و تهران پر شده اما به کارگیری آن در مناطق آزاد خلاف اقتصاد مقاومتی تلقی می‌شود یا به طور مثال شورای تامین جلفا واردات آبمیوه را ممنوع کرد اما برخی با دور زدن قانون این محصول را به ماکو برده و از آن وارد جلفا می‌کنند!
وی گفت: اگر دستگاه ناظر از منطقه آزاد خودرو و زمین خریداری کند باید به حال چنین مبارزه با فسادی در کشور گریست؛ قوه قضائیه ادعاهای بنده درباره قاچاق را بررسی کند و اگر مطالب درست بود با آن برخورد کند و اگر نبود من را به جرم تشویش اذهان عمومی محکوم کند.
انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *