به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا؛ علیرضا زاکانی در مجمع عالی بسیج استان اظهار داشت: شرایط نوین از زمانی شکل گرفت که انقلاب اسلامی با نظام لیبرال سرمایه‌داری درگیر شد، تحلیل‌ تمامی شرایط باید مطابق این موازنه انجام گردد.
وی ادامه داد: ما چهل است که منتظر تحققجامعه اسلامی هستیم که مقدمه آن دولت اسلامی است و لازمه دولت اسلامی مقامات و مسئولین خط امامی هستند.

 

دبیر مجمع عالی بسیج با اشاره به اینکه چنین مقاماتی تاکنون مستقر نشدند، تصریح کرد: برخلاف خیلی‌ها ما الگوی توسعه غربی را در پیش گرفته‌ایم و تاکنون الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت وجود نداشته است در حالی که کلیات آن شفاف است.

وی افزود: ما دو مشکل پایه‌ای در کشور داریم که مشکل اول تفکرات غلط غربی و مشکل دوم خواب‌آلودگی و غفلت نیروهای انقلابی است.

زاکانی تصریح کرد: امروز با اشرافیت سیاسی و نوکیسه‌گانی مواجه هستیم که هیچ فهمی از متن مردم ندارند؛ فساد و بی‌تدبیری و بدعملی عامل وضعیت امروز کشور و تنگنای معیشتی و ولنگاری اجتماعی محصول این بی‌تدبیری و فسادهاست.

وی سرخوردگی و یاس مردم را محصول دیگر بی‌تدبیری دانست و گفت: به تعبیر مقام معظم رهبری اگر ایستایی در کشور به وجود آید ۵۰ سال به عقب خواهیم افتاد؛ افراطی‌گری و نظم‌گریزی درک را دچار اختلال می‌کند و وقتی اختلال ایجاد شد عدالت را مقدم بر ولایت تلقی می‌کنند.

این مقام مسئول در خصوص اینکه جایگاه ولایت و مردم نباید مخلوط شود، اظهار داشت: نحوه اعتراض امثال احمدی‌نژاد بر علیه قوه قضائیه مشکلات و هجمه ها را افزایش می دهد.

وی یادآور شد: باید اتفاقات و موفقیت‌های بعد از انقلاب فوران کند ما سی برابر فرانسه تولید قانون می‌کنیم و نزدیک دوازده هزار قانون تولید شده است مجلس باید سرجای خود بایستد اما مجلس کارکرد شوراهای شهر را به دوش می‌کشد.

زاکانی ابراز داشت: حقوقدان‌ها ۴۳ جلد قانون جامع تدوین کردند که اگر دوازده هزار قانون در آن قالب گنجانده شود شفافیت مهیا خواهد شد اما متاسفانه دولت و مجلس خود را مستفتی از حقوقدان‌ها می‌دانند و حقوق کشور در دست اهل کار نیست.

وی در پاسخ به سخنان پزشکیان در خصوص برقراری سیستم داده‌ای تاکید کرد: در وزارت اقتصاد دولت قبل تمام اطلاعات بانک‌ها جمع‌آوری شده و معلوم گشت که ۹۰ درصد دارایی‌های کشور در دست ده درصد مردم قرار دارد و بانک مرکزی با این اقدام برخورد کرد اما این مساله از دستور کار مجلس خارج شد!

زاکانی توضیح داد: قوه قضائیه یا باید به مردم بگوید برادران لاریجانی، جهانگیری و روحانی مرتکب خلاف‌نشده‌اند یا آنها را محاکمه کند.

وی در خصوص حجت‌الاسلام آل‌هاشم نیز عنوان کرد: امام جمعه تبریز یک موج بازگشت به شعارهای انقلاب به راه انداخت و امروز تمام ائمه جمعه کشور اقدامات حجت‌الاسلام آل‌هاشم را تاسی می‌کنند؛ وظیفه مجامع عالی بسیج نیز تدوین مسائل اصلی کشور کادرسازی انقلاب و تعامل با مسئولین برای حل مشکلات است.
انتهای پیام/


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *