فرمانده سپاه عاشورا گفت: ملی گراها بدانند شهدای انقلاب اسلامی بهترین نماد دفاع از هویت ملی هستند. سیره شهدا برای جلوگیری از تحریف تاریخ باید به تحریر درآمده و برای آیندگان نگاشته شود.


سردار سرتیپ دوم پاسدار عابدین خرّم، فرمانده سپاه عاشورا در آئین افتتاحیه جشنواره فرهنگی، ادبی کنگره شهدای دانشجوی استان حضور یافته و به سخنرانی پرداخت.

وی گفت: علامه امینی(ره) در توصیه به شهید چمران فرمودند اعمال و رفتار رزمندگان کاملا بی نظیر و مورد نیاز علوم اسلامی و انسانی است.

سردار خرّم افزود: سیره شهدا برای جلوگیری از تحریف تاریخ باید به تحریر درآمده و برای آیندگان نگاشته شود.

وی ادامه داد: وصیت نامه شهدا، دوستان و همراهان شهدا منابع مهمی برای مطالعه سیره عملی و رفتاری آنهاست و باید بواسطه دوستان و خانواده شهدا منظومه فکری و رفتاری آنان را استخراج کنیم.

فرمانده سپاه عاشورا اظهار داشت: متاسفانه برخی ها چوب حراج به هویت این کشور میزنند. یکی از روشنفکرنمایان تبریزی نوشته بود: جمهوری اسلامی صرفا به موشک و فناوری هسته ای و حجاب می نازد! نگرش اینچنینی به دستاوردهای ملی ناشی از ترجمه نگاری معاندین انقلاب اسلامی است؛ جوانان ما بی خوابی کشیدند تا به این توانمندی ها دست یابیم، اینها افتخار است.

وی ادامه داد: در حوزه اقتصاد نگاه لیبرالیستی حاکم است و در حکومت اسلامی با این نگاه نمی توان به پیشرفت و عدالت دست یافت ملی گراها بدانند شهدای انقلاب اسلامی بهترین نماد دفاع از هویت ملی بودند. وقتی بنده در سوریه اسیر بودم، آنها از نیروهای مسلح ما نمی ترسیدند. میگفتند وقتی شما در سوریه حضور پیدا میکنید، مسلم ایرانی صادر میکنید و مسلم عربی را از ما میگیرید. ما میگفتیم مسلم ایرانی و عربی هیچ فرقی ندارد. برای آنها قرآن قرائت کردیم، اشک از چشمانشان جاری شد؛ بعد دستور دادند که تا ۴۸ساعت هیچکس با اینها(ما) در تماس نباشد، زیرا فکر آنها را تغییر میدهند!


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار برگزیده