همزمان با سالروز شهادت علامه شهيد استاد مرتضي مطهري در دوازدهم ارديبهشت و نامگذاري اين روز بعنوان روز معلم ، جناب سرهنگ توكل فرهادي طي برنامه اي حضوري ، از مسئولين و معلمان مدارس متوسطه سيد الشهداء (ع) ، شهيد چمران ، شهيد فهميده و شهيد همراه تبريز ديدار و تجليل نمودند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا،  توکل فرهادی در این برنامه های معنوی با تجلیل از جایگاه والای استاد شهید ، علامه مطهری بعنوان معلم الگو و بارز در تاریخ ایران اسلامی گفت ؛ شهید مطهری مغز متفکر و قلم گویای اسلام ، تشیع و انقلاب اسلامی در تاریخ معاصر بود که با درک صحیح و بموقع مسائل فکری ، واقعیات نظام اسلامی ، شناخت عمیق معارف اسلامی و مبارزه با انحرافات را در اوج انقلاب اسلامی رقم زد و بعنوان الگویی وارسته و مؤمن ، ضمن سد نمودن انحرافات فکری ، اعتقادی و سیاسی منحرفان ، همچون شمعی راه حق و حقیقت را بر معلمان ، دانش آموزان و دانشجویان نمایاند.

سرهنگ فرهادی افزود ؛ مقام معلمی همانطور که حضرت امام خمینی (ره) فرمود مقام انبیاء است و این مقام فراتر از هر مقام دنیوی است و چیزی نیست که با ارزش مادی سنجیده شود. چون این مقام و جایگاه پرورش دهنده نسل هایی از انقلاب است که نظام جمهوری اسلامی را انشاالله با گذر از دولت اسلامی و جامعه اسلامی ، به تمدن نوین اسلامی در جهان رهنمون می سازد. لذا تجلیل از این مقام و طلایه داران عرصه علم و آبادانی کشور ، وظیفه و افتخاری بس عظیم است.

ویدر این جلسات بسیار صمیمی ، پیشرفت های ایران اسلامی را مدیون معلمان سخت کوش ، مؤمن و متعهد به آرمان های انقلاب اسلامی دانست و افزود ؛ بخاطر همین فداکاری هاست که امروز جمهوری اسلامی ایران در بسیاری از عرصه های علمی ، دانش بنیان ، هوا فضا و موشکی جزو ده کشور اول دنیاست.

وی در پایان با ارائه خاطره ای از دوران تحصیلات ابتدایی خود و به تصویر کشیدن جانفشانی معلمی در زادگاه خود ، به مقام تک تک معلمان ادای احترام نموده و به نمایندگی از سردار کریمیان ، فرمانده محترم سپاه عاشورا از تمام عزیزان تجلیل نمودند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها
تبلیغات
elmi