فرمانده سپاه آذربایجان شرقی با بیان اینکه سپاه نیرویی برخاسته از جوانان انقلابی بود و در پیروزی آن هم نقش بسزایی داشت، گفت: سپاه مسئولیت صیانت از انقلاب و کشور را برعهده دارد و جمله «اگر سپاه نبود، کشور هم نبود»؛ امام راحل نیز به آن هویت دفاعی، ملی و انقلابی بخشیده است.

پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا/ عابدین خرم در جمع خبرنگاران با اشاره به آرم و آیه قرآن در لباس پاسداران، بیان کرد: این آیه در لباس پاسداران فرمان آماده باش الهی است بنابراین سپاه آمادگی خود را از آغاز تاسیس تاکنون علیرغم همه فرازها و فرودها و تهدیدات برای دفاع اعلام کرده است.

وی با اشاره به اینکه تشکیل سپاه نقطه عطف برای حفظ دستاوردهای انقلاب بود، افزود: همه دشمنان با همه هجمه و امکانات تلاش دارند برای مقابله با نظام و سپاه همچنان که در دوران دفاع مقدس از کشور و انقلاب پاسداری کرد، در این برهه نیز با همه توان ایستاده است.

سردار خرم از سپاه به عنوان مولود انقلاب نام برد و اظهارداشت: قطب نمای حرکت سپاه ولایت است و تاکنون در مسیر ولایت توان تاکتیکی و استراتژیکی خود را با ورود به عرصه های مختلف به نمایش گذاشته است.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره اجمالی به حضور سپاه در مهار کرونا و فعالیت بسیجیان در این خصوص، اضافه کرد: سپاه در پنج عرصه کمک به درمان، غربالگری، تولید ماسک و لباس بیمارستانی، ضدعفونی و پاکسازی محلات و معابر و تهیه و توزیع بسته های معیشتی ورود یافته و در صحنه همچنان آماده است.

سردار خرم تجهیز بیمارستان صحرایی در بابل برای کمک به مدافعان سلامت در آن شهر و اعزام نیروی تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان شهید محلاتی و ارسال تجهیزات و امکانات بیمارستانی و درمانی گامی موثر در مهار کرونا در بابل برداشت.

فرمانده سپاه عاشورا بستری کردن ۱۹۰ بیمار کرونایی در بیمارستان شهید محلاتی را از دیگر اقدامات سپاه برای کمک به جامعه پزشکی عنوان و بین کرد: همچنین در تبریز نقاهتگاه ۱۵۰ تختی این بیمارستان آماده ارائه خدمات به بیماران کرونایی است.

سردار خرم ایجاد ۲۰۰ کارگاه در سراسر استان توسط بسیجیان را در مدت ۴۵ روز از دیگر اقدامات سپاه و بسیج در خصوص مهار کرونا برشمرد و گفت: در این کارگاه ها بیش از دو میلیون ماسک تاکنون تولید شده و یک میلیون و ۹۰۰ هزار آن توزیع شده است.

وی توجه به وضع معیشتی مردم و افراد آسیب دیده در اثر بیماری کرونا را از دیگر عرصه های فعالیت بسیج و سپاه خواند و اضافه کرد: چندین مرحله بسته های معیشتی بین نیازمندان توزیع شده است و پس از فرمایش رهبر فرزانه انقلاب در خصوص کمک مومنانه نیز ۵۲ هزار بسته معیشتی تهیه شده است که در سه مرحله بین نیازمندان شناسایی شده توزیع خواهد شد.

سردار خرم زمان اجرای نخستین رزمایش کمک مومنانه را در آذربایجان شرقی در آستانه ماه مبارک رمضان بین ۴۰ هزار خانوار عنوان و اظهارداشت: دومین مرحله آن همزمان با ولادت امام حسن مجتبی(ع) و مرحله سوم در آستانه عید فطر اجرا می شود.

فرمانده سپاه عاشورا پاکسازی و ضدعفونی کردن منحلات، معابر و اماکن را از دیگر عرصه های فعالیت گردان های جنگ نوین، بسجیان و جهادگران از ۱۳ اسفند تاکنون نام برد و ادامه داد: این عرصه هم تا ریشه کنی بیماری ادامه خواهد داشت منتها پیش از این عمومی بود و اکنون به طور هدفمند و در مناطق پرخطر اجرا می شود.

سردار خرم در خصوص کشفیات احتکار مواد ضدعفونی و بهداشتی کرونایی توسط نیروهای اطلاعاتی سپاه عاشورا نیز گفت: در یک قلم از کشفیات، یک میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر الکل کشف شد و با توجه به نیاز بیمارستان ها با دستور قضایی در بین بیمارستان ها توزیع شد. ۸۸۰۰ ماسک ان۹۵ و ۸۹۱۷ بسته ژل دست، ۱۱۰۰۰ دستکش، ۱۰۶۰۰ لیتر الکل غیرمجاز، ۱۰ طاقه پارچه ماسک و ۲۴۰ هزار بسته ماسک بیمارستانیاز دیگر کشفیات سپاه عاشوراست.