• امروز : پنج شنبه - ۱۰ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Thursday - 30 March - 2023
21
مسئول بسیج هنرمندان اذربایجان شرقی:

تربیت هنرمند تراز انقلاب از اهداف اساسی بسیج هنرمندان است

  • 17 فروردین 1399 - 21:05
تربیت هنرمند تراز انقلاب از اهداف اساسی بسیج هنرمندان است
مسئول بسیج هنرمندان اذربایجان شرقی با گرامیداشت هفته هنر انقلاب و یاد و نام شهید آوینی، از برگزاری برنامه های این هفته به صورت مجازی خبر داد و گفت: تربیت هنرمند تراز انقلاب از اهداف اساسی بسیج هنرمندان است.

پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا/حامد شب خیز افزود: به مناسبت سالروز تاسیس سازمان بسیج هنرمندان و سالگرد شهادت سیدشهیدان اهل قلم (شهید سید مرتضی آوینی) هفته هنر انقلاب اسلامی با برنامه های در نظر گرفته شده از ۲۰ تا ۲۷ فروردین ماه سال جاری در آذربایجان شرقی به صورت مجازی برگزار می شود.
وی ادامه داد: تاریخ هیچگاه فعالیت های اثرگذار و ماندگار هنرمندان در حوزه های مختلف هنری را که در مقابله با پیشگیری ویروس کرونا انجام دادند را فراموش نخواهد کرد چراکه اگر این اقشار نبودند در این پیچ خطرناک شاید صدمات بیشتری در جامعه شاهد می شدیم.
شب خیز اضافه کرد: اقدام هنرمندانی که در تمامی عرصه ها و رشته ها پای کار آمدند و با خلق اثر در جهت امید بخشی به جامعه و با ایجاد پویش هایی از قبیل «در خانه بمانیم»، «دست در دست هم کرونا را شکست می دهیم»، «در بهار همدلی کرونا را شکت خواهیم داد»  فعالیت هایی را انجام دادند، بسیار تحسین برانگیز بوده و ما قدردان زحمات آن ها هستیم.
وی در بخش دیگر از سخنان خود در خصوص برنامه های آینده این سازمان اظهارداشت: سازمان بسیج هنرمندان استان بر اساس اهداف تعریف شده در سال جدید اقدام به تولید آثار و به کارگیری هنر و هنرمند ارزشی و انقلابی در جامعه اسلامی خواهد کرد.

وی ایجاد گروه های جهادی و محرومیت زدایی فرهنگی و هنری، توسعه گروه های جهادی هنری و ادبی، شبکه سازی هنری و ادبی انقلاب اسلامی، کادر سازی و تربیت هنرمند طراز انقلاب اسلامی، نقش آفرینی و تغییر موازنه های هنری و ادبی جامعه به سمت ارزش های انقلابی و اسلامی، معرفی الگوها و اسوه های هنری شهید در جامعه هنری، ترویج فرهنگ ایثار در بین هنرمندان، ترویج فرهنگ ایرانی و اسلامی با زبان هنر را از دیگر برنامه های بسیج هنرمندان در این راستا برشمرد.

شب خیز همچنین برنامه ها هفته هنر انقلاب اسلامی را به شرح زیر اعلام کرد؛
۱- پیام سردار فرماندهی سپاه عاشورا(که همه ساله دیدار با هنرمندان انجام می شد اما امسال به صورت پیام اجرا خواهد شد)
۲- تجلیل از هنرمندان ارزشی و بسیجی سازمان بسیج هنرمندان استان که این برنامه نیز به صورت مجازی برگزار خواهد شد.
۳- رونمایی از تولیدات و آثار جدید سازمان بسیج هنرمندان استان آذربایجان شرقی
۴- بارگذاری کتابهای صوتی در فضای مجازی و استفاده عموم جهت تشویق در خانه ماندن
۵- دیدار هنرمندان استان از کارگاههای جهادی تولید ماسک و اقلام بهداشتی
۶-  چندین برنامه دیگر مجازی که متعاقبا به اطلاع خواهد رسید.

 

لینک کوتاه : http://sepahashura.ir/?p=63340

ثبت دیدگاه