• امروز : دوشنبه - ۳ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : Monday - 25 October - 2021
6
فرمانده سپاه آذربایجان شرقی خبر داد

تشکیل قرارگاه بسیج ملی مبارزه با کرونا در آذربایجان شرقی

  • ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
تشکیل قرارگاه بسیج ملی مبارزه با کرونا در آذربایجان شرقی
فرمانده سپاه آذربایجان شرقی از تشکیل قرارگاه بسیج ملی مبارزه با کرونا در استان خبر داد و گفت: هدف از تشکیل این قرارگاه و اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا، قطع چرخه بیماری بین افراد مبتلا و سالم است و در جریان آن، تمام افراد با هماهنگی مراکز سلامت و پایگاه‌های مقاومت بسیج غربال‌گری خواهند شد.

پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا/ عابدین خرم در نشست استانی مقالبه با کرونا افزود: همه افراد با هماهنگی مراکز سلامت و پایگاه‌های مقاومت بسیج غربال‌گری خواهند شد.

وی با بیان اینکه ۳۲ هزار نفر در اجرای این طرح مشارکت می‌کنند، اظهارداشت: در مرحله نخست، هشت هزار نفر در حال آموزش هستند که پس از اتمام دوره آموزشی، در مراکز سلامت مستقر خواهند شد و از طریق ارتباط تلفنی، همه جمعیت مناطق تحت پوشش مراکز را از نظر علایم بیماری، غربال‌گری خواهند کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز هم در این جلسه آخرین آمار مبتلایان قطعی به کرونا را در استان، ۳۳۸ نفر و تعداد فوت‌شدگان را ۲۷ نفر اعلام کرد و گفت: شهر تبریز بیشترین تعداد مبتلایان و شهرهای میانه، سراب و شبستر به تناسب جمعیت بیشترین درصد مبتلایان را دارند.

محمدحسین صومی با بیان اینکه میانگین سنی مبتلایان قطعی در استان، ۵۷ سال و فوت‌شدگان، ۶۶ سال است، افزود: در روزهای گذشته، تست کرونای ۱۲ نفر از پزشکان و پرستاران استان نیز مثبت شده است که خوشبختانه با وضعیت عمومی خوبی در خانه‌های خود تحت مراقبت هستند.

 

لینک کوتاه : http://sepahashura.ir/?p=63289