فرمانده سپاه آذربایجان شرقی در آستانه هفته بسیج از این نهاد به عنوان بزرگترین تشکیلات مردمی یاد کرد.

پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا/

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، عابدین خرم در جمع خبرنگاران با اشاره به شعار هفته بسیج به عنوان «بسیج؛ ۴۰ سال خدمت، جهاد و شهادت»، اظهارداشت: این شعار نشانه بلوغ این نهاد مردمی است.

وی خدمت به مردم را افتخار و تاج کرامت عنوان و بیان کرد: بسیج تاکنون در هر عرصه ای که ورود یافته توانسته نقش بی بدیل خود را نشان دهد و این نقش از مولفه های و ویژگی های مهم بسیج است.

سردار خرم، معنویت و مکتبی بودن، انقلابی و جهادی بودن، جامع و فراگیر بودن، جوان گرائی و پویائی ، انسجام و هوشمندی، ولایت مداری و خدمت رسانی و فراملی بودن را از شاخصه های بارز بسیج در عرصه های مختلف برشمرد.

فرمانده سپاه عاشورا اضافه کرد: مهم ترین شاخصه بسیج که اکنون به الگو در جهان تبدیل شده است، مولفه فراملی و فرامرزی بسیج است که امروز هسته های جهانی با الگوگیری از آن پرجم دار مقاومت در منطقه و دفاع از مظلوم و مقابله با ظالم است.

بسیج بزرگترین تشکیلات مردمی است

سردار خرم ورود بسیج برای مقابله با تهدیدات نرم، نیمه سخت و سخت دشمن را از اولویت های بسیج نام برد و گفت: نیروهای مسلح با پیوستن به این نیروی جوان و مردمی به خوبی توانسته ماموریت های خود را به انجام رساند.

وی خدمت گذاری به مردم، مردم یاری و مردم داری را در قالب گروه های جهادی از دیگر اولویت های بسیج خواند و افزود: حضور بسیج در مناطق محروم و کم برخوردار و دور از دسترس تاکنون بسیاری از مشکلات آن مناطق را مرتفع کرده است.

سردار خرم ادامه داد: در سه چهار سال اخیر خدمات رسانی بسیج گسترش یافته است که تاکنون دو هزار و ۹۶۹ طرح افتتاح و در اختیار مردم گذاشته است که از آن جمله می توان به ساخت یکهزار و ۶۳۸ خانه محروم با همکاری کمیته امداد اشاره کرد.

بسیج بزرگترین تشکیلات مردمی است

فرمانده سپاه آذربایجان شرقی، ساخت ۱۲۷ خانه بهداشت، آبرسانی ۱۱۹ روستای بالای ۲۰ خانوار، ساخت ۳۵ سالن و زمین ورزشی، ۳۳۸ طرح کتابخانه، راه روستائی، شبکه برق و خانه عالم، ۲۶۶ طرح عمرانی بزرگ همچون بزرگرراه ها و … از دیگر اقدامات بسیج در عرصه محرومیت زدایی برشمرد.

سردار خرم افزود: این طرح ها عمدتا با حضور گروه های جهادی که اغلب از دانشجویان دانشگاه ها و جوانان بسیجی است اجرا می شود که در آذربایجان شرقی یکهزار و ۷۲۸ گروه جهادی فعالیت می کنند.