فرمانده سپاه آذربایجان شرقی اظهار داشت: رهبر فرزانه انقلاب، تنها راه دفاع از اسلام و انقلاب را ایستادگی و مقاومت دانسته‌اند.

پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا/ عابدین خرم در آیین رژه نیروهای مسلح، ضمن تبریک هفته دفاع مقدس،  افزود: ۳۱ شهریور و هفته دفاع مقدس یادآور روزهای ایثار، حماسه، بصیرت و خون مردمی است که در طول ۸ سال دفاع مقدس، در کنار نیروهای مسلح به دفاع از میهن اسلامی‌شان پرداختند و توانستند زیباترین تابلوی پیروزی را به تصویر بکشند.
سردار خرم خاطرنشان کرد: ما با الهام از قیام عاشورا، جوهره وجودی خود را شناختیم و خود را در جامعه بین‌المللی خود ثابت کردیم. الان و در این شرایط، شعار «هیهات من الذله» شناسنامه ماست. هر وقت که خدایی نکرده از روحیه، منش و سبک زندگی عاشورایی ما کم شود، آن روز، روز غلبه دشمن بر ما خواهد بود.
سردار خرم یادآور شد: در زمان جنگ، دشمنان با تمام قوا علیه ایران حمله‌ور شدند، اما کاری از پیش نبردند. همان‌طور که با ایستادگی در ۸ سال دفاع مقدس راه کربلا باز شد، ان‌شاءالله تلاش‌های امروز جبهه مقاومت نیز بسترساز بازگشایی مسیر قدس خواهد بود.
وی ادامه داد: ما آغازگر هیچ جنگی نیستیم، اما اگر خطایی از دشمن سر بزند، راهبر دفاعی به راهبرد تهاجمی تغییر وضعیت داده و همه ظرفیت‌های ما تهاجمی می‌شود. ایران؛ مهیای مصاف هوشمندانه با سیاهی بحران‌های جنگ با طرحی فرماندهی کاخ‌نشینان کاخ سیاه و سفید استکبار و متحدان رژیم پلید و جنگ‌طلب آمریکاست. آمریکا فتنه‌های مختلفی را برنامه ریزی کرده که ما همه آنها را با موفقیت پشت سر گذاشته‌ایم.
فرمانده سپاه عاشورا با تاکید بر اینکه «ما در تامین امنیت ذره‌ای انفعال نخواهیم داشت»، گفت: نیروهای مسلح ما در اوج اقتدار و آمادگی هستند.دشمن با اختلال فکری مواجه است که اینها همه در سایه رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی است.
سردار خرم با بیان اینکه امروز همه همه دریافتند که جمله «دنیای امروز، دنیای گفتمان‌هاست، نه دنیای موشک‌ها» یک جمله اشتباه است، عنوان کرد: امروز تمامی افراد باید پای کار باشند و دشمن چاره‌ای جز پذیرش ایران در قدرتی جهانی ندارندو دشمنان ما سرانجام مجبور خواهند شد در مقابل اسلام زانو بزنند. ما فریب خشم، لبخند و مذاکره دشمن را نخواهیم خورد.