مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه جلفا احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر بهترین و مؤثرترین ابزار برای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه عنوان کرد.

پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا/ حجت الاسلام محمد تقی صمددوخت در جمع کارکنان سپاه جلفا با اشاره به اینکه در پایان حکومت قاجار، رضاخان با تقلید از آتاتورک به دنبال اجرا کردن برنامه هایی مانند تغییر در پوشش و کشف حجاب در ایران بود، گفت: رضاخان در واقع با اجرا کردن این برنامه ها می خواست دین را از سیاسیت جدا و شعارها و نمادهای دینی را از عرصه اجتماعی حذف کند.

وی افزود: روحانیون در مقابل این اقدام ضد دینی رضاخان به مخالفت پرداختند و مسجد گوهرشاد که محل اجتماع و سخنرانی علیه اقدامات رضاخان بود به دستور وی به خاک وخون کشید و به همین منظور به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است.

حجت الاسلام صمددوخت اظهارداشت: دشمن با تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی و ناتوی فرهنگی و از طریق شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی، اقدامات زیادی برای ترویج بی حجابی و بی عفتی انجام می دهد و با مدگرایی، جامعه را دچار بحران های شدیدی کرده و لازم است همه اقشار مختلف و مراکز فرهنگی با حساسیت کامل این موضوع را رصد، و به موقع نقش خود را ایفا کنند.
عضو کمیته فرهنگی جلفا خاطرنشان کرد: هیچ کس در مبارزه با رواج بدحجابی و بی عفتی در جامعه نباید بی تفاوت باشد چراکه اگر این مسیر ادامه پیدا کند برای جامعه ضررهای جبران ناپذیری به وقوع خواهد پیوست.

حجت الاسلام صمددوخت با اشاره به اینکه مانوس بودن و عشق افراد جامعه به سیره اهل بیت(ع) راهی دیگر برای ترویج فرهنگ عفاف در جامعه است، تصریح کرد: احیاء و ترویج فرهنگ قرآنی و سبک زندگی اهل بیت(ع) در بین آحاد جامعه نیز در تعمیق فرهنگ حجاب تاثیر بسزایی دارد.