بسيج اساتيد بر اين اعتقاد است دانشگاه از صحنه‌های اصلی تقابل و درگيري در مواجهه نرم با جبهه وسیع و در عین حال پوشالی دشمن و مبارزه با دسیسه های استکبار جهانی و ایادی داخلی آن است، چرا كه آينده فكری، انسانی، هويتی، فرهنگی، علمي و اقتصادي كشور در اين محيط شكل مي‌گيرد.

پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا/ انقلاب اسلامی ایران به فضل بیکران الهی با رهبری داهیانه و عزتمندانه نائب امام عصر(عج) حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای، چهارمین دهه از پیروزی خود را پشت سر گذاشت و در حالی قدم به دهه پنجم از زندگی خود گذاشت که دشمنانش با نگاهی حیرت‌انگیز، شاهد موفقیت‌ها و پیشرفت‌های علمی، فرهنگی، سیاسی نه‌تنها در سطح ملی حتی در سطح بین‌المللی هستند.

در واقع آنچه نمود یافته، استیصال و عدم دستیابی دشمن به اهداف خود و بالعکس تعمیق و گسترش آرمان‌های انقلاب اسلامی بوده است. همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب فرمودند؛ عظمت پیشرفت‌های چهل‌ساله‌ ملّت ایران آنگاه به‌درستی دیده می­شود که این مدّت، با مدّت‌های مشابه در انقلاب‌های بزرگی همچون انقلاب فرانسه و انقلاب اکتبر شوروی و انقلاب هند مقایسه شود. مدیریّت­های جهادی الهام گرفته از ایمان اسلامی و اعتقاد به اصل «ما می توانیم» که امام بزرگوار به همه‌ ما آموخت، ایران را به عزّت و پیشرفت در همه‌ عرصه‌ها رسانید.

و اینک در پایان خرداد پرحادثه انقلاب اسلامی مقارن با سالگرد شهادت دانشمند بسیجی دکتر مصطفی چمران، شخصیتی ممتاز، علمی، متدین و انقلابی و الگویی قابل‌اتکا برای جامعه و به‌ویژه دانشگاهیان؛ به نام روز بسیج اساتید مزین شده است.

بسیج اساتید شجره طیبه‌ای است برای شکل گیری و تکامل «استاد انقلابی» که باید بیش‌ از پیش برای پاسداری از آرمان‌های انقلاب و لبیک به مطالبات رهبر مقتدر انقلاب در گام دوم انقلاب اسلامی در صحنه حاضر باشد.

بسیج اساتید بر این اعتقاد است دانشگاه از صحنه‌های اصلی تقابل و درگیری در مواجهه نرم با جبهه وسیع و در عین حال پوشالی دشمن و مبارزه با دسیسه های استکبار جهانی و ایادی داخلی آن است، چرا که آینده فکری، انسانی، هویتی، فرهنگی، علمی و اقتصادی کشور در این محیط شکل می‌گیرد.

از سوی دیگر با عنایت به وضعیت متغیرهای جمعیت شناختی، کشور ما دارای ظرفیت انسانی جوان، مستعد و پرتلاشی است که نقش تربیت انقلابی را دوچندان کرده و رهبر عظیم­الشان انقلاب از آن به‌عنوان ظرفیت امیدبخش کشور یاد می‌کنند و این مهم بدون تقویت روحیه انقلابی، بهبود بصیرت سیاسی و تعالی اخلاق و معنویت در کنار تداوم پیشرفت‌های همه‌جانبه و نقش‌آفرینی دانشگا‌هیان ممکن نخواهد بود.

بسیج اساتید باور عمیق دارد، اساتید در مواجهه با جنگ نرم تمام عیار دشمن نقش اساسی و جایگاه ممتاز فرماندهی را دارند و اگر این نقش به‌درستی انجام شود توفیقات صدچندان خواهد شد. این مهم جز با عزمی راسخ و حرکت در خط ولایت و جهاد کبیر در رکاب وی با عدم تبعیت از کافران و عدم غفلت از دسیسه های آن ها میسر و عملی نخواهد بود.

بسیج اساتید ضمن گرامیداشت سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران به‌عنوان یک بسیجی تمام‌ عیار و شهید آرمان­ های انقلاب اسلامی و تبریک روز بسیج اساتید، عموم دانشگاهیان را به تحقق عملی مفاد گام دوم انقلاب اسلامی در مسیر خودسازی، جامعه سازی و تمدن سازی نوین اسلامی دعوت می‌ کند. رجاء واثق داریم آرمان‌های انقلاب اسلامی در سایه رسالت جامعه دانشگاهی در تربیت نیروی انسانی متعهد، متعلق به کشور، و پایبند به ارزش‌های اسلامی با تمسک به قرآن و اهل بیت علیهم السلام تحقق خواهد یافت.