فرمانده سپاه آذربایجان شرقی در دیدار با رئیس حوزه هنری استان بر ضرورت تشکیل ستاد هماهنگی فرهنگی در استان تاکید کرد.

پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا/ عابدین خرم با اشاره بر اجرای کارهای فرهنگی اولویت دار در استان، افزود: این ستاد موجب جلوگیری از هدر رفتن سرمایه و بیت المال می‌شود و در جریان سازی فرهنگی نقش بسزایی ایفا می‌کند.

وی با قدردانی از عملکرد حوزه هنری استان اظهار داشت: سپاه عاشورا در بخش ادبیات پایداری آماده همکاری و مشارکت با حوزه هنری استان در نشر کتاب‌های پایداری است.

رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی با تاکید بر هم افزایی نهادها و ارگان های فرهنگی در حوزه فرهنگ، گفت: از موازی کاری نهادها در این حوزه باید جلوگیری کرد.

 سیدمحمدحسین بلاغی بر لزوم تشکیل ستاد هماهنگی فرهنگی به ویژه در فعالیت‌های دینی و انقلابی در استان تاکید کرد و گفت: تشکیل چنین قرارگاهی علاوه بر خودداری از موازی کاری موجب ساماندهی اقدام های فرهنگی در استان می‌شود.

وی اظهار داشت: حوزه هنری در حوزه ادبیات پایداری اقدام های مطلوبی انجام داده که در این راستا می‌توان به ضبط یک هزار و ۱۱۰ ساعت مصاحبه و انتشار چندین کتاب از جمله «سرای انقلاب» و «شدم راننده جنگ» اشاره کرد.

رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی یادآوری کرد: در این زمینه چندین کتاب دیگر با موضوعات «همسران و مادران شهدا»، «شهدای ارامنه» و سایر موضوعات آماده چاپ و انتشار از سوی این سازمان است.

بلاغی، با اشاره به تولید فیلم «قالی باغ بهشت» ادامه داد: این فیلم نیمه بلند، نخستین فیلم با موضوع شهدای مدافع حرم است که توسط حوزه هنری استان تولید شده و آئین رونمایی از آن اواسط تیر امسال برگزار می‌شود.

وی گفت: تولید فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای، برگزاری نمایشگاه‌های هنرهای تجسمی، برگزاری جلسات شعر جوان، بانوان و آئینی و برگزاری نمایش‌های مختلف از جمله فعالیت‌های حوزه هنری استان است.