پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا/ مرحله نخست مسابقات گرندپری در سال ۲۰۱۹ از روز جمعه ۱۷ خرداد ماه با حضور ۳۲ تکواندوکار برتر جهان، ۲۵۵ نفر از ۵۳ کشور در هر ۴ وزن المپیکی مردان و زنان در سالن “فورو ایتالیکو” رم ایتالیا آغاز و به مدت ۳ روز به طول انجامید. میرهاشم موسوی نماینده […]

پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا/ مرحله نخست مسابقات گرندپری در سال ۲۰۱۹ از روز جمعه ۱۷ خرداد ماه با حضور ۳۲ تکواندوکار برتر جهان، ۲۵۵ نفر از ۵۳ کشور در هر ۴ وزن المپیکی مردان و زنان در سالن “فورو ایتالیکو” رم ایتالیا آغاز و به مدت ۳ روز به طول انجامید.

میرهاشم موسوی نماینده وزن ۶۸- کیلوگرم تکواندو کشورمان ابتدا «سوهون کیم» آمریکایی را در پایان راند دوم ۲۰ تایی کرد و با نتیجه ۲۸ بر ۵ پیروز میدان شد؛ سپس به مصاف “ادیوال پونتس” از برزیل رفت و ۱۱ بر ۱۰ به برتری رسید.

این ورزشکار بسیجی پرافتخار در سومین گام «لوره برسیس» نماینده کرواسی را نیز در پایان راند دوم با ۲۰ اختلاف امتیاز (۲۷ بر ۷) شکست داد و مدال برنز خود را قطعی نمود.

و در مرحله نیمه‌ نهایی برابر «شوای ژآئو» چینی قهرمان المپیک ریو ۲۰۱۶، دارنده ۲ طلا و برنز قهرمانی جهانی، برنز قهرمانی آسیا، ۲ نقره و برنز گرندپری و نقره گرنداسلم قرار گرفت و ۱۷ بر ۷ به برتری رسید.

حسینی در فینال این رقابت‌ها «دای هون لی» تکواندوکار پرافتخار کره‌جنوبی با کوله باری از مقام های مختلف جهانی و المپیک، نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۲ و برنز المپیک ۲۰۱۶، طلای قهرمانی جهان ۲۰۱۱، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷، نقره جهانی ۲۰۱۹ و … را با نتیجه ۱۳ بر ۱۱ مغلوب خویش ساخت و بر سکوی قهرمانی ایستاد.

هدایت این تیم بر عهده فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و وحید عبداللهی به عنوان مربی بود.

این رقابت ها G4 می باشد و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۴۰، ۲۴ و ۱۴.۴ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک و همچنین پنج هزار، سه هزار و هزار دلار جایزه نقدی تعلق می گیرد.