پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا/ حجت الاسلام حسن امیرنژاد گفت: ایشان در تمامی ابعاد علمی، اخلاقی، صبر، شجاعت، اسقامت، فصاحت و بلاغت و … در حد کمال بود و با وجود اینکه معصوم نبود ولی از عصمت کامل برخوردار بود. لذا الگویی کامل برای هم مردان و هم زنان در تمامی اعصار تاریخ در رفتار، […]

پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا/ حجت الاسلام حسن امیرنژاد گفت: ایشان در تمامی ابعاد علمی، اخلاقی، صبر، شجاعت، اسقامت، فصاحت و بلاغت و … در حد کمال بود و با وجود اینکه معصوم نبود ولی از عصمت کامل برخوردار بود. لذا الگویی کامل برای هم مردان و هم زنان در تمامی اعصار تاریخ در رفتار، گفتار و منش است.

وی با اشاره به دفاع جانانه ایشان از امام عصرخود، اظهار کرد: همچنان که حضرت خدیجه(س) از اسلام، قرآن و روش و منش پیامبر(ص) دفاع کرد، ایشان نیز با تمام وجود از امام خود دفاع نمودند.

حجت الاسلام امیرنژاد بیان کرد: حضرت زینب(س) در عصمت و حیا از مادرش فاطمه(س) درس گرفت، در فصاحت و بلاغت از پدرش پیروی کرد، در حلم و بردباری مانند برادرش امام حسن(ع) بود و در شجاعت و ایثار کسی شبیه تر از او به امام حسین(ع) نبود و همه شیعیان عالم مدیون رشادت های آن بزرگوارند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه میانه با بیان اینکه پرستاران دوران دفاع مقدس و بستگان درجه یک شهدا و جانبازان الگو گرفته از آنحضرتند، اظهار کرد: حضرت زینب(س) در دفاع ز امام و مولای خویش از مال، جان، حیثیت و حتی از فرزندانش گذشت و هر چه داشت را در راه اسلام فدا کرد و با همه این مصائب هرگز خود را گم نکرد و ملائک آسمان را از این صبر و بردباری به تعجب واداشت.

آیین گرامیداشت ولادت با سعادت حضرت زینب(س) و روز پرستار با حضور کارکنان رسمی و وظیفه در حسینیه سپاه میانه برگزار شد و قرائت زیارت عاشورا و اجرای مسابقه اذان در بین همکاران از جمله برنامه های این مراسم بود.