پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا/ عابدین خرم ضمن ابراز خرسندی از قرار گرفتن در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: رهبر عزیز ما روز گذشته در رابطه با فضای مجازی و اصحاب رسانه جمله‌ای را فرمودند؛ «فضای مجازی می‌تواند فضایی باشد برای زدن در دهان دشمنان». ما در روزهای اول انقلاب اگر اصحاب فکر و رسانه […]

پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا/ عابدین خرم ضمن ابراز خرسندی از قرار گرفتن در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: رهبر عزیز ما روز گذشته در رابطه با فضای مجازی و اصحاب رسانه جمله‌ای را فرمودند؛ «فضای مجازی می‌تواند فضایی باشد برای زدن در دهان دشمنان». ما در روزهای اول انقلاب اگر اصحاب فکر و رسانه را نداشتیم، دشمن نسخه این انقلاب را به دلخواه خودش می‌پیچید. گذر انقلاب از آن پیچ و خم، نتیجه تلاش اصحاب رسانه است که ما به این تلاش‌ها ارج می‌نهیم.

وی افزود: وقتی جمعی از اراذل اوباش چند کشور ریختند سر یک کشور که آن را نابود کنند، بچه‌ها ایران اسلامی از اینجا برخواستند و با خودشان پیغام ملت و انقلاب را بردند و فداکاری کردند. ملت‌های بزرگ مثل ایران اسلامی برای ساختن و آباد کردن کشورشان باید از خودشان و مسئولان توقع داشته باشند. ما ملت متمدن و تاریخ‌سازی هستیم.

سردار خرم خاطرنشان کرد: چیزهایی مثل رسانه که امروزه قدرت آفرین هستند، دست دشمنان بشریت افتاده‌اند. اینها کودک‌کشی می‌کنند، اما حقوق بشر نقض نمی‌شود. با این حال وقتی در فلان کشور فردی کشته می‌شود که به نفع آنها نیست، یک حرکت امپراطورگونه رسانه‌ای راه می‌اندازند. وقتی در عراق، سوریه و لبنان از تمدن و دین دفاع می‌کنند، به‌عنوان یک دولت و ملت غیرقابل تحمل نامیده می‌شوند.

وی ادامه داد: استراتژی خبرنگار و اصحاب رسانه باید استرتژی «باور کردن خود و در مقابل این دشمن نابه‌کار آفند نمودن» است. ما باید توانمندی و دستاوردهای خودمان را تبلیغ کنیم. امروز جنگ، جنگ رسانه، اطلاعات، رویدادها و اخبار است. شبکه جهانی امت اسلامی در رسانه‌ها باید توسط جوانان ایرانی راه بیفتد، چون علم و عقل ما می‌تواند از این شبکه به دنیا پیام‌رسانی کند.

سردار خرم تاکید کرد: توقف در این زمینه به منزله شکست است، رسانه‌های ایران و تبریز ظرفیت بزرگی است که باید آن ها با اعتمادسازی مانع سوءاستفاده برای دشمنان شوند چراکه رسانه رسالت‌مند می‌تواند الهام‌بخش باشد، از شایعات زیان‌آور جلوگیری و استرس‌های موجود در جامعه را تبدیل به آرامش بکند.