پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا/ محمد اسکندری با تاکید به هم افزایی بیشتر مسئولان امر در رفع محرومیت زدایی از اصحاب رسانه نیز خواست در این خصوص یاریگر و ارائه دهنده ایده های جدید باشند. وی در ادامه با اشاره به اینکه تحقق منویات رهبری در ساماندهی جوانان در گروه های جهادی و استفاده از […]

پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا/ محمد اسکندری با تاکید به هم افزایی بیشتر مسئولان امر در رفع محرومیت زدایی از اصحاب رسانه نیز خواست در این خصوص یاریگر و ارائه دهنده ایده های جدید باشند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تحقق منویات رهبری در ساماندهی جوانان در گروه های جهادی و استفاده از این ظرفیت عظیم انسانی از اهداف مهم بسیج سازندگی در رفع محرومیت زدایی است، از وجود ۱۴۷ گروه جهادی شناسنامه دار در این خصوص خبر داد.

اسکندری اظهارداشت: با توجه به دامنه گسترده بسیج در اقشار مختلف بسیج، گروه های جهادی نیز بر همین اساس در اقشار مختلف شکل گرفته است تا بتوانند ماموریت جهادی خود در راستای تخصص خود انجام دهند.

وی برگزاری اردوهای یکروزه، سه روزه، هفت روزه و ۱۰ روزه را با توجه به طیف گروه های جهادی مدت زمان فعالیت این گروه ها عنوان و بیان کرد: گروه های جهادی در طول این اردوه ها به ارائه خدمات پزشکی، دندانپزشکی، مشاوره، عمرانی، فرهنگی و … می پرازند.

اسکندری از گروه های جهادی به عنوان ستون خیمه بسیج سازندگی نام برد و یادآور شد: بسیج سازندگی با استفاده از توان علمی و تخصصی این گروه ها توانسته گام های بزرگی در خدمات دهی به مناطق محروم بردارد و ضمن آن صرفه جویی زیادی نیز در هزینه ها داشته باشد.

مسئول بسیج سازندگی استان تعامل و هم ازایی با نهادهای دیگر را از رویکردهای مهم بسیج سازندگی در خدمات دهی به مردم عنوان و بیان کرد: با همکاری کمیته امداد در سال ۹۷ ساخت ۱۴۵ خانه محروم را در تفاهم نامه خود را دارد که تاکنون بسیاری از این واحدها تحویل و باقی آن تا پایان سال به اتمام می رسد.

اسکندری از ساخت ۲۱ واحد مسکن محروم دیگر به صورت مستقل از برخی از مناطق محروم استان خبر داد و گفت: همچنین بسیج سازندگی استان ۳۲ خانه نیز در منطقه زلزله زده گیلانغرب ساخته است.

وی ادامه داد: در راستای خدمات به محرومان همچنین بسیج سازندگی از آغاز سال تاکنون ۱۸۵ سری جهیزیه، پنج هزار و ۵۹۰ بسته غذایی و البسه، هفت هزار و ۸۰۰ بسته لوازم التحریر و … به مبلغ ۲۴ میلیارد ریال به محرومان اهدا کرده است.

اسکندری با اشاره به ارائه تسهیلات اشتغال برای افراد جویایی کار، بیان کرد: تاکنون در این خصوص ۱۴۰ واحد تولیدی در عرصه های مختلف اقتصاد مقاومتی راه اندازه شده که طی آن برای  ۳۷۰ نفر اشتغال ایجاد و ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ارائه شده است.