• امروز : پنج شنبه - ۱۰ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Thursday - 30 March - 2023
18
همزمان با هفته دفاع مقدس؛از

کتاب «زائری از جنس نور» توسط فرمانده سپاه عاشورا رونمایی شد

  • 04 مهر 1400 - 13:12
کتاب «زائری از جنس نور» توسط فرمانده سپاه عاشورا رونمایی شد
همزمان با هفته دفاع مقدس کتاب «زائری از جنس نور» توسط فرمانده سپاه عاشورا در تبریز رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا؛ همزمان با هفته دفاع مقدس کتاب «زائری از جنس نور» توسط فرمانده سپاه عاشورا در تبریز رونمایی شد.
سردار خرّم در آئین رونمایی این کتاب که در حضور خانواده معظم این شهید برگزار شد گفت: اقشار مختلف مردم باید نسبت به دفاع مقدس شناخت و معرفت داشته باشند و این مهم جز با تولید محصول در این حوزه امکان پذیر نخواهد بود.
فرمانده سپاه عاشورا افزود: زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا جهاد فکری است.
وی با اشاره به نقش خانواده شهدا در تبیین و تشریح اهداف مقدس شهیدان و ایثارگران گفت: شهدا دفاع مقدس را خلق کردند و خانواده شهدا نیز باید رسالت اربعینی و زینبی خود را انجام دهند. همچنانی که حضرت زینب (س) با هجرت و جهاد خود اهداف مقدس عاشورا را تبیین و تبلیغ کرد.
خانم زوار دختر شهید زوار نیز در این مراسم گفت: دفاع مقدس مظهر آرمانخواهی و ایستادگی و ایثار یک ملت است.
وی وجه مشترک همه شهدا را اطاعت از ولی فقیه برشمرد و گفت: عمل به سیره شهیدان اطلاعت از ولی فقیه زمان است.
مسئول بسیج کارگری استان نیز در این آئین گفت: شهید زوار در سال ۱۳۳۸ در تبریز متولد شد و در قیام ۲۹ بهمن تبریز نقش بسزایی داشت. پس از پیروزی انقلاب نیز در کارخانه کبریت سازی ممتاز مشغول بکار بود و با این وجود بارها در عملیات مختلف شرکت کرد و بالاخره در عملیات کربلای ۵ و در شلمچه جام شهادت را سرکشید و به لقا الله پیوست.
گفتنی است کتاب زائری از جنس نور به داستانهایی از زندگی و زمانه شهید جعفر زوار پرداخته اسصت. این کتاب به همت بسیج کارگزی سپاه عاشورا تهیه و منتشر شده است.

لینک کوتاه : http://sepahashura.ir/?p=309835

ثبت دیدگاه